Užijte si krásy této malebné části České republiky a zažijte nezapomenutelný výlet s rodinou! Šumava vám poskytne bohaté přírodní poklady, malebná městečka a fascinující historii.


výlet

Boubín (1362 m n. m)

Výlet na Boubín je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu a touží po objevování malebných koutů České republiky. Boubín nabízí jedinečnou kombinaci horského prostředí, pralesních porostů a úchvatných výhledů, které zanechají nevymazatelný dojem ve Vaší paměti.


Prachatice

Prachatice je malebné historické město v Jihočeském kraji s bohatou historií, malebnými uličkami, a impozantním náměstím obklopeným historickými budovami. Procházejte se po městských hradbách, navštivte Schwarzenberský dům a vychutnejte si atmosféru minulých dob. Prachatice jsou také známé svými tradičními slavnostmi a festivalem, který přiláká tisíce návštěvníků. Zdejší kouzlo historie a architektury vás zaručeně okouzlí.


výlet

Helfenburk

Zřícenina Helfenburk je působivá historická památka nacházející se v jihočeském kraji. Tato majestátní zřícenina hradu je umístěna na skalnatém vrcholu, který nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Helfenburk byl postaven v 13. století a sloužil jako ochranná pevnost. Dnes zde můžete procházet rozvalinami, objevovat pozůstatky hradeb a věží a vychutnat si atmosféru minulých dob. Pro milovníky historie a romantiky je návštěva Helfenburku nezapomenutelným zážitkem.


Modrava

Modrava na Šumavě je malebné letovisko obklopené přírodou. Toto horské místo láká turisty svojí typickou šumavskou atmosférou, příjemnými lesy a jezery. Modrava je ideálním místem pro relaxaci a vychutnání si klidu Šumavy.


Vlčí výběh

Vlčí výběh v Kašperských horách je skvělým místem pro pozorování vlků v jejich přirozeném prostředí. Tento unikátní zážitek nabízí příležitost lépe poznat chování a interakce těchto fascinujících šelem.


Mraveniště u Prachatic

Areál lesních her, je fascinující místo, které Vás vtáhne do světa mravenců. Pozorujte jejich chování, naučte se o jejich sociální struktuře a zapojte se do interaktivních aktivit. Pro děti je tu dětské hřiště ve stylu mravenčího hnízda. Mraveniště u Prachatic je skvělým místem pro rodinné výlety a školní exkurze, které spojují zábavu se vzděláním.